IT Освіта

Як Стати Проджект-менеджер З Нуля В Іт? Радить Світчерка

Publicado el diciembre 17, 2022 en 4:03 am por / No Comments

Вони керують розкладами та ресурсами, щоб виконувати поставлені завдання, але мають мало інформації для визначення цілей продуктів. У найширшому розумінні керівники проєктів (PM – Project Manager) відповідають за планування, організацію та керівництво виконанням конкретних проєктів для певної компанії. PM-ми мають гарантувати, що ці проєкти виконуються вчасно, у рамках бюджету та в необхідному масштабі.

Оцінку команди я маю затвердити із замовником. Якщо ж він не згоден — щось переробляємо, шукаємо компроміс. «Getting things done» (робити так, щоб справи були виконані) — як на мене, це найяскравіший та найстисліший опис обов’язків РМ’а. Перелік завдань дуже великий, та проєктний менеджер може сам визначати, що робити, що делегувати, чого навчити команду, а що вивчити додатково самому.

Робота Project Manager передбачає не лише володіння професійними навичками, але й наявність певних особистісних якостей (soft skills). Навіть при досконалих знаннях і досвіді, важко управляти завданнями без необхідних особистісних властивостей. Project Manager має бути не лише лідером, організатором та фахівцем у своїй галузі, але й емпатичним співрозмовником, відповідальним координатором та стресостійким спеціалістом.

Якщо проєктний менеджер працює в IT, для нього важливо вміти будувати SDLC – життєвий цикл розробки програмного забезпечення. Якщо в нього інша сфера діяльності, мова буде йти про будування інших процесів. Цінними також будуть знання й практичний досвід використання трекінгових систем. Найрозповсюдженіші серед проєктних менеджерів — це JIRA та Azure DevOps. Можна самостійно затестити ці програми чи пройти відповідний курс, наприклад Jira for newbies на Udemy.

В багатьох IT-компаніях позиція project manager поділяється на Intern (Trainee), Junior, Middle і Senior. З кожним роком професія менеджера проекту стає все більш перспективною і затребуваною на ринку. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи Рroject-менеджером. Домашні завдання і тестування передбачені до кожної теми курсу.

Заробітна плата Project Manager значно відрізняється в Україні в залежності від регіону, сфери діяльності компанії та рівня досвіду. Варто зауважити, що спеціалісти з управління проєктами особливо популярні в міжнародних аутсорсингових організаціях, спрямованих на роботу з клієнтами з Європи та США. Проте, належні навички та вміння, а також володіння англійською мовою, також є необхідними. Не боїтеся брати відповідальність за результат на себе.

обовязки проджект менеджера

Потрібно розуміти, що чим довше ви у професії і чим ефективніше працюєте, тим більший ваш дохід. Підприємці готові добре платити проджектам. Тому що вони впливають на результати бізнесу. Схильність до спілкування – чудовий плюс, як ви зрозуміли з попереднього розділу статті.

обовязки проджект менеджера

Подорожі, нова техніка, а іноді навіть автомобілі – те, що пропонують класні компанії як бонус, наприклад, за виконання річного плану за проєктом. Якщо ви лідер керування it не володієте ними, це не означає, що професія вам не підійде. Але враховуйте, що їх наявність робить роботу набагато комфортнішою та, головне, ефективною.

Головне завдання PM — правильно організувати команду фахівців та грамотно спрямовувати процес для досягнення результату, який би влаштував усі зацікавлені сторони. Питання лише в тому, які навички допоможуть проджекту в цьому. Project Manager багато комунікує (у тому числі і з продактом) на всіх етапах проєкту, відповідає за якість та стежить за термінами, координує роботу команди, мотивує її.

обовязки проджект менеджера

Якщо бізнес має собі таку мету (а він її має, бо в чому тоді сенс?), то потрібно мати на увазі, що на шляху з’являтимуться чимало перешкод та викликів. Пам’ятайте, що чим більше у вас досвіду та кейсів, тим краще ім’я працює на вас. І роботодавцям, які прийшли цим каналом, ви можете пропонувати власні умови співпраці.

обовязки проджект менеджера

Уявіть людину, яка керує командою фахівців, ставить завдання і приймає результат. Потім йде до клієнта і презентує проект, відповідає за роботу кожного фахівця. Product Manager відповідає безпосередньо за сам продукт. Тому що він, як ідеолог бренду, постійно знаходиться в пошуках шляхів розвитку та вдосконалення продукту. Ви здобудете детальне розуміння процесу закриття проекту та його складових етапів.

Клієнт спілкується з командою прямо, спеціалісти задоволені, клієнт задоволений — все чудово. Я долучаюся тоді, коли щось не так, і допомагаю розв’язати проблему. Для того щоб проєктний менеджер добре виконував свої обов’язки, він повинен в рівній мірі володіти гнучкими та жорсткими навичками, перерахованими в цьому матеріалі. Тільки їх комбінація дозволить йому стати професіоналом, який зможе принести справжню цінність компанії. Найпростіше — запитати у вашій компанії, чи потрібен такий спеціаліст, чи є кар’єрна мапа, яка підтримує фахівців у переході в інші професії.

У цій професії важливі аналітичні й комунікаційні навички, вміння планувати та організовувати, розставляти пріоритети, ефективно керувати часом. Серед ключових компетенцій, необхідних для якісного виконання обов’язків менеджера проєктів — уважність, гнучкість, стресостійкість та вміння працювати в умовах багатозадачності. Ваш проєкт буде успішним лише за умови успіху вашої команди. Робота проджект менеджера полягає не лише в тому, щоб бути лідером, але й в тому, щоб бути ефективним командним гравцем. Витратьте трохи часу та зрозумійте свою команду, знайте їхні навички та сильні сторони. Ваше завдання як проджект менеджера полягає в тому, щоб змусити команду працювати разом і створювати якісний продукт, який в кінцевому підсумку забезпечують цінність для клієнта.

  • Нарешті впроваджуєте реально ефективний тайм-менеджмент і починаєте робити круті результати в кожній сфері.
  • Іноді вони розміщені в різних часових поясах, у різних культурах і конкурують між собою.
  • На співбесіді до компанії ви обговорюєте конкретний перелік робочих процесів.
  • Вони координують роботу інших ІТ-спеціалістів та адміністративного персоналу, щоб створити нову частину або систему програмного забезпечення.
  • Головне завдання PM — правильно організувати команду фахівців та грамотно спрямовувати процес для досягнення результату, який би влаштував усі зацікавлені сторони.

Після обіду — спілкування з керівництвом, перегляд і зміни робочих планів, звітування, робота з документами та багато іншого. З 5 до 7 вечора — дзвінки із продакт-командами зі Штатів. Існують й інші навички та компетенції — для конкретного завдання. Наприклад, знання аналітики стане в нагоді, якщо команда налаштовує рекламу. Ще технічне завдання — форма звітності перед клієнтом.

Але, маючи належну мотивацію, можна навчитися професії практично з нуля, Закінчивши курси з проектного менеджменту і влаштувавшись стажистом. Звичайно, зарплата спочатку не буде такою високою, як у профі, але досвід – справа наживна, і ваше майбутнє тільки в ваших руках. Найголовніше завдання менеджера проекту – організувати роботу так, щоб все в підсумку залишилися задоволені результатом. Від його компетентності залежить не тільки його власні професійний престиж і зарплата, але і репутація і дохід компанії і кожного члена команди. Також, деякі переходять на позиції Delivery Manager або Product Manager, де вони спеціалізуються на управлінні постачанням або виробництвом продуктів, відповідно.

У цій статті ми розглянемо 10 популярних платформ, які пропонують дизайнерам унікальні можливості продажу своїх творінь. Або піти на курси ораторської майстерності та навчитися отримувати задоволення від спілкування. Люди припускаються помилок і це нормально.

Продовжуйте вчитися на роботі і поза нею та переконайтеся, що ви залучаєте нові знання у наступному проєкті. Незалежно від галузі, для ПМа дуже важливо добре знати свою команду, індивідуальні скіли та особливості кожного її учасника. Також потрібно бездоганно вивчити потреби клієнта та дослухатися до його побажань. З урахуванням усього цього проджект вибудовує оптимальний воркфлоу.

В основі всіх delicate і exhausting skills проєктного менеджера, а також можливостей для його професійного зростання, лежить здатність і прагнення до самонавчання. Взагалі, це обов’язкова навичка для всіх, хто працює в ніші високих технологій — постійно шукати та вбирати нові знання не лише у своєму напрямку, а й у суміжних. Запитайте будь-якого досвідченого проджекта, коли проєкт відбувся саме так, як було заплановано. 9 із 10 завжди скажуть, що в проєкті відбувалися зміни, відхилення від початкового плану. Тому не хвилюйтеся, коли доведеться щось міняти та адаптувати.

З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів. Це те, що потрібно зробити на початку роботи, щоб чітко уявляти очікувані результати роботи, ключові цілі та віхи. Забезпечувати якість та інженерну досконалість (engineering excellence). Йдеться про технічну якість розробки продукту.

РМ має читати багато фахової літератури, проходити курси, бувати на конференціях, спілкуватися з іншими людьми з цієї сфери. Менеджмент — це дисципліна, в якій немає правильних відповідей. Мені, як колишньому технарю, спочатку було складно з цим погодитись. Якщо я писав якусь команду в консолі, то знав, що програма виконає певну операцію (чи в крайньому разі не виконає). Та коли робиш щось як менеджер, ніколи не можеш бути до кінця певним у наслідках своїх дій.

Ти — відповідальна особа перед бізнесом, у тебе є команда, з якою ви маєте зробити проєкт вчасно, з певним бюджетом і на вказаний скоуп (тобто не змінюючи якість). PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів. Проджект залучений до процесу найму нового співробітника та відповідальний за його швидку адаптацію в колективі. Детально пропрацьований план дозволить зрозуміти, які фахівці мають бути задіяні, правильно розподілити час їх роботи та сформувати чіткий дедлайн по кожному проміжному етапу.

Deja una respuesta

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

X

En este sitio web utilizamos herramientas propias o de terceros que almacenan archivos pequeños en su dispositivo. Las cookies se utilizan normalmente para permitir que el sitio funcione correctamente, para generar informes de uso de la navegación y para publicitar adecuadamente nuestros servicios / productos.

Podemos utilizar cookies técnicas directamente, pero usted tiene derecho a elegir si desea habilitar o no las cookies estadísticas y de creación de perfiles. Habilitando estas cookies, nos ayudas a ofrecerte una mejor experiencia.